Biblioteka


 

 

WITAJCIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

           W szkole funkcjonuje biblioteka, która jest ośrodkiem kultury oraz informacji. Naszymi czytelnikami są uczniowie, pracownicy, rodzice oraz liczni mieszkańcy Drawna i okolic. Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni.

        Biblioteka dysponuje bogatym księgozbiorem dla dzieci i młodzieży,  literaturą naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy. Posiada również encyklopedie, słowniki, leksykony oraz ciekawą ofertę czasopism dla uczniów i nauczycieli, filmy CD i DVD. W bibliotece gromadzona jest także literatura pedagogiczna, książki z zakresu metodyki nauczania poszczególnych przedmiotów oraz podręczniki.


        Na terenie biblioteki znajduje się ICIM (Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej), dysponujące czterema komputerami i urządzeniem wielofunkcyjnym (drukarka, skaner, kopiarka). Wszyscy uczniowie mogą z niego korzystać nieodpłatnie w godzinach pracy biblioteki. Szczegóły umieszczone są w regulaminie korzystania z ICIM.

    W bibliotece szkolnej co roku odbywa się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników oraz liczne konkursy dla najwytrwalszych czytelników.

      Uczniowie wszystkich poziomów objęci są stałą edukacją czytelnicza i medialną i co najmniej dwa razy w roku uczestniczą w tzw. lekcjach bibliotecznych.

 

Biblioteka  czynna jest od 8 00 do 14 00

 

ZAPRASZAMY


rozpoczecie_roku_2012.jpg [400x300]