SZKOLNI KOMPUTEROWCY

Od września, w poniedziałki po południu, w naszej szkolnej pracowni komputerowej jest bardzo wesoło…. Bowiem rozpoczęło swoją działalność „Szkolne Kółko Komputerowe”!

banner1.jpg [450x134]

Na zajęcia przychodzi radosna grupka uczniów, którzy starają się wspólnie, ciekawie i wesoło spędzać swój czas wolny. Nasi Szkolni Komputerowcy „wyrośli” już z etapu gier i postanowili poznać nowe oprogramowania, nauczyć się poprawnej konfiguracji sieci… stwierdzili, że najwyższy czas dowiedzieć się co należy zrobić gdy nasz poczciwy komputerek zacznie odmawiać posłuszeństwa….

Niektóre uczestniczki zajęć  postanowiły pobawić się z grafiką komputerową… kto wie, może za jakiś czas będą to znane ilustratorki książek? Z kolei panowie są bardzo ciekawi i zaczynają zabawę z KODU,czyli stawiaja pierwsze kroki w programowaniu.Mało kto nadąża z tym co się dzieje podczas zajęć, co chwilę pada nowy pomysł, i rozpoczyna się nowa zabawa... Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi młodzi szkolni komputerowcy będą prawdziwymi wizjonerami na miarę Billa Gatsa czy Steve Jobsa!

 

Nad tym, aby poniedziałkowe zajęcia były ciekawe i żeby każde spotkanie różniło się od poprzedniego czuwa p. Dariusz Korzeniewski, który w tygodniu prowadzi lekcje-zajęcia komputerowe, z klasami IV-VI. Pan Darek w swoim tajemniczym notesie ma zapisane całe mnóstwo ciekawych pomysłów, a  jego różnokolorowe pendrive`y kryją programy, które zachęcą do zabawy największego ponuraka.

                             

Podczas spotkań „Koła” każdy uczeń ma okazję rozwijać swoje zainteresowania, pasje. Mamy nadzieję, że już niebawem zobaczycie Państwo całe mnóstwo prac, które stworzyli nasi „szkolni komputerowcy”, a być może za jakiś czas poznacie strony internetowe lub blogi, które poprowadzą nasi uczniowie.

Zaglądajcie na naszą zakładkę, sami zobaczycie, że „będzie się działo”!

                                                                         Zapraszamy!  

computer2.jpg [667x207]