Aktualności

06 września 2016 17:43 | Aktualności

ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY

ROK SZKOLNY 2016/2017

               W czwartek 1 września w Szkole Podstawowej w Drawnie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ostatniego roku szkolnego w aktualnej formie, gdyż obecne klasy VI w następnym roku będą klasami VII wciąż szkoły podstawowej.

               Na uroczystość, oprócz licznie zgromadzonych rodziców, przybyli zaproszeni goście na czele z panem Andrzejem Chmielewskim burmistrzem gminy. Pan burmistrz przekazał uczniom i rodzicom bardzo ważną informację. Otóż od obecnego roku szkolnego, począwszy od klas IV, wprowadzona została obowiązkowa nauka drugiego języka obcego podobnie jak to jest w innych szkołach naszego powiatu. Dzięki tej decyzji nasi uczniowie w przyszłości mieć będą wyrównane szanse.

               Serdecznie powitaliśmy w gronie uczniów bardzo nieliczną grupę pierwszoklasistów. Pierwszy września był dla nich kolejnym dniem pobytu w szkole, ponieważ jeszcze w sierpniu mieli integracyjne spotkanie ze swoją wychowawczynią, a ich rodzice z pedagogiem szkolnym.

               Pragnę dodać, że nauczyciele szkoły, poza obowiązkowymi zajęciami dydaktycznymi, po rozpoznaniu potrzeb uczniów, stworzą możliwość objęcia dodatkową pomocą rozwijającą ich zainteresowania i umiejętności oraz pomogą w przezwyciężaniu trudności.

Również rodzice mogą liczyć na fachową pomoc w rozwiązywaniu nurtujących ich problemów. Dlatego bardzo gorąco zapraszam na spotkania w ramach Szkoły Dla Rodziców. Pierwsze spotkanie z prof. Janem Oszmiańskim, Honorowym Absolwentem Szkoły Podstawowej w Drawnie, które odbędzie się dnia 22 września 2016 roku o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej. Raz jeszcze serdecznie zapraszam.

               Na ten nowy rok szkolny życzę uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły sukcesów oraz pracy w miłej atmosferze.

 

                                                                                                              Dyrektor szkoły

                                                                                                             Joloanta Fatalska

 

 

            

Przeczytano: 683 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: