Aktualności

11 grudnia 2016 14:49 | Aktualności

Warsztaty profilaktyczne

      We wtorek  29. 11. 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat: „Ciekawość nie zawsze się opłaca”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas piątych. Zajęcia poprowadziła p. Magdalena Leśniak – psycholog i trener z  Centrum Działań Profilaktycznych w Gdowie.

      W trakcie dwugodzinnych warsztatów z p. Magdą uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega i jak powstaje uzależnienie. Poznali też  negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych na ludzki organizm oraz psychikę, a także różnice między narkotykami a dopalaczami.

      Trenerka w trakcie zajęć starała się również pomóc dzieciom  w przyjęciu krytycznej postawy wobec używek oraz uświadamiała im korzyści płynące z abstynencji. Dzieci uczyły się  także zachowań asertywnych – tak, by w odpowiednim momencie potrafły przeciwstawić się presji otoczenia i powiedzieć NIE, gdy ktoś proponuje im szkodliwe substancje. Warsztaty miały na celu  przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom, że sięganie po używki nie jest przejawem dorosłości, lecz początkiem niekończących się problemów we wszystkich ważnych dla nich sferach życia.

                                                                                                                     M. Janicka

Przeczytano: 546 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: