Aktualności

25 stycznia 2017 16:06 | Aktualności

BAL KARNAWAŁOWY

 

            Według Encyklopedii  „karnawał, zapusty –  to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.”

           Jak karnawał , to karnawał,  a w karnawale różne bale, dlatego zgodnie z tradycją w naszej szkole 19 stycznia 2017r. odbył się  BAL  PRZEBIERAŃCÓW. W  godzinach przedpołudniowych hala gimnastyczna zapełniła się uczniami klas I-III pięknie przebranymi za różne postaci z bajek, baśni, filmów i nie tylko, a w godzinach popołudniowych uczniowie klas IV-VI równie pięknie przebrani bawili się na całego. Wychowawcom  również udzielił się radosny nastrój i wszystkie panie przebrały się tak, że uczniom trudno było rozpoznać „swoją panią”.

 Po powitaniu przez panią dyrektor dzieci chętnie ruszyły w tany, a pan Irek, nasz zaprzyjaźniony DJ dwoił się i troił, aby wszyscy pięknie się bawili przy specjalnie dobranej muzyce. I tak np.:  Motyl tańczył z Pająkiem, Wróżka z Czarownicą, Czerwony Kapturek z Wilkiem, Policjant z Kotem, Superman z Pszczółką itd. Było tak wiele przebrań, że nie sposób wszystkie wyliczyć. Nawet kilku chłopców przebrało się za dziewczynki tak, iż nie można ich było rozpoznać.

Po wielu tańcach, dla złapania oddechu, dzieci poszły do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po krótkiej przerwie i małym odpoczynku wszyscy wróciliśmy do hali gimnastycznej, gdzie już czekał na nas pan Irek ze swoją muzyką.

Nasz DJ przeistoczył się w Wodzireja i uczył nas niektórych kroków a nawet całych układów tanecznych.

            Gdy zabawy dobiegł koniec dzieci zmęczone,  ale zadowolone wróciły do klas, gdzie dokończyły poczęstunek i udały się do domów obiecując, że za rok też chętnie wezmą udział w kolejnym balu.

I ja tam byłam, wodę i sok piłam a co widziałam wam zrelacjonowałam.

 

                                                                                             Teresa Zagata

Przeczytano: 1154 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: