Aktualności

16 kwietnia 2018 08:05 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

W dniu 5 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod Patronatem Starosty Drawskiego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 65 uczestników z 16 szkół podstawowych, nie tylko z powiatu drawskiego. Byli to uczniowie z Choszczna, Dolic, Drawna, Drawska Pomorskiego, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Krzęcina, Mirosławca, Pełczyc, Recza, Tuczna, Wałcza, Chwiramu, Wierzchowa i Złocieńca).

Do finałowej części konkursu zakwalifikowało się pięć osób z najwyższym wynikiem po części ustnej. Ostatecznie, po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji pierwsze miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Ińsku Wiktoria Trembowska, drugie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Drawnie Jakub Wiśniowski, miejsca trzecie i czwarte zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, Lidia Bogusz i Jakub Bołtacz, miejsce piąte zajęła uczennica Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, Aleksandra Brzezicka.

Laureatka pierwszego miejsca pojedzie w nagrodę w maju na warsztaty językowe do Londynu razem z kaliskimi licealistami z klasy dwujęzycznej. Nagrodę główną ufundował Burmistrz Kalisza Pomorskiego. Pozostali laureaci otrzymali sprzęt elektroniczny oraz upominki ufundowane przez Starostę Drawskiego oraz Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim.

Nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu – Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Tomasz Kołtun, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim Elżbieta Zydorek i Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.

Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim podziękował Staroście Drawskiemu za objęcie patronatu nad konkursem oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego i władzom Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim za ufundowanie cennych nagród. Podkreślił bardzo dobrą organizację konkursowych zmagań przez nauczycieli języka angielskiego i uczniów klas dwujęzycznych, a szczególnie koordynatora przedsięwzięcia Zbigniewa Jarząbka.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego. Jego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Zbigniew Jarząbek we współpracy z Joanną Boniecką, Magdaleną Łojek i Maciejem Tuźnikiem. Przygotowaniem pomieszczeń, przyjęciem gości i prowadzeniem części oficjalnej konkursu zajęli się uczniowie klas dwujęzycznych.

Zbigniew Jarząbek, Maciej Rydzewski

źródło    http://zsp.kalisz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1114&Itemid=1

Przeczytano: 599 razy. Wydrukuj|Do góry