Aktualności

14 września 2018 13:51 | Aktualności

KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

            W ramach „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, biblioteka szkolna otrzymała w kwietniu środki finansowe na zakup książek

( 12 000 zł dofinansowania w ramach NFRCz oraz 3 000 zł jako wkład finansowy Gminy Drawno). Za łączna kwotę 15 000 zł księgozbiór szkolny wzbogacił się o ponad 700 woluminów.

       Zakupy książek były konsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono książki z dużą czcionką, a także książki bez tekstu, obrazkowe - do omówienia, opowiadania, oglądania, książki łatwe w czytaniu - bez dwuznaków. Znalazły się wśród nich książki poruszające tematy związane z niepełnosprawnością - dla nauczycieli i rodziców a dla uczniów - poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym.

      Dzięki otrzymanym środkom finansowym zakupiono lektury zgodne z nowym kanonem . Wzbogacono literaturę piękną obejmującą popularne gatunki tj. powieści obyczajowe, kryminały, sensacje, fantastykę oraz powieści przyrodnicze.

      Akcja wspierania czytelnictwa to również szereg imprez popularyzujących czytanie i książki, których celem jest rozbudzenie potrzeby czytania

      Podczas realizacji programu dotychczas zorganizowano konkurs związany z przygodami Koziołka Matołka, zabawy czytelnicze w bibliotece, głośne czytanie książek, udział w ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, wystawę zakupionych nowości książkowych, prowadzono lekcje z wykorzystaniem księgozbioru bibliotecznego.Tego typu imprezy czytelnicze będą kontynuowane.

       Realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

 

Przeczytano: 547 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: