Aktualności

16 listopada 2018 12:40 | Aktualności

Próbne egzaminy w Szkole Podstawowej w Drawnie


           W drawieńskiej szkole podstawowej w dniach 13 i 15 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się próbne egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty z udziałem rodziców. W zmaganiach z zadaniami uczestniczyło prawie 100% uczniów i osób im towarzyszącym (rodzice, krewni, znajomi, starsze rodzeństwo).

Rodzice mieli okazję poznać zakres treści i umiejętności uczniów z języka polskiego oraz poczuć emocje , jakie towarzyszą podczas sprawdzania wiedzy.

          Egzamin gimnazjalny będzie ostatnim w dziejach istnienia gimnazjum od 1999r. Egzamin ósmoklasisty będzie pierwszym po reformie oświaty wdrażanej od września 2017r.

Gimnazjaliści właściwy egzamin zdawać będą od 10 do 12 kwietnia, ósmoklasiści od 15 do 17 kwietnia 2019r. Pozostali uczniowie będą zwolnieni z zajęć edukacyjnych i do szkoły powrócą dopiero po przerwie wielkanocnej.

           Ósmoklasiści będą mieli mniej egzaminów niż ich koledzy, którzy kończą gimnazjum. W ciągu trzech dni będą rozwiązywali tylko trzy, a nie pięć czy sześć arkuszy z zadaniami. Są oni jednak w trudniejszej sytuacji niż ich starsi koledzy, bo takiego egzaminu nikt jeszcze przed nimi nie pisał. Żeby osiągnąć dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty, uczniowie muszą być naprawdę systematyczni. Większa niż w gimnazjum liczba zadań otwartych może się okazać prawdziwym wyzwaniem.

            Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie spędzone popołudnie.

 

                                                                                                                     Jolanta Fatalska

Przeczytano: 461 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: