Aktualności

09 grudnia 2018 19:00 | Aktualności

Pasowanie na ucznia

W tym roku szkolnym uroczystość pasowania uczniów przygotowały dzieci klasy II a, podczas którego zamienili się w krasnoludki, pojawiła się też czarownica.

Bajkowe postaci przeprowadziły pierwszaków przez kolejne zadania. Uczniowie pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki.  Z wielkim przejęciem wykonywali  zadania stawiane im przez krasnoludki i czarownicę. Społeczność szkolna co chwilę gromkimi brawami nagradzała występ najmłodszych kolegów. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu przysięgi, każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią wicedyrektor Joannę Markiewicz.

Wydarzenie to przypieczętowały wychowawczynie klas pierwszych: pani Zofia Paszkiewicz i pani Bożena Nikorowicz, które wręczyły każdemu pierwszoklasiście „Dyplom Pasowania na Ucznia” i złożyły gratulacje.

W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice oraz babcie
i dziadkowie, którzy z dumą, a czasami nawet z  łezką w oku, obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.

Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do klas na mały poczęstunek.

Ten szczególny dla nich dzień upłynął we wspaniałej rodzinnej atmosferze i z pewnością pozostanie w pamięci każdego nowoprzyjętego ucznia.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów!
Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!

 

Samorząd Szkolny

 

 

Przeczytano: 330 razy. Wydrukuj|Do góry