Aktualności

26 marca 2019 12:57 | Aktualności

Dni Bezpiecznego Internetu

      W dniach 04. 03 – 22.03. 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu. W ramach tej akcji w naszej szkole zorganizowano szereg inicjatyw, których celem było kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież,  krytycznego odbioru treści umieszczanych w sieci, zapobieganie cyberprzemocy i rozwijanie empatii.

    Uczniowie uczestniczyli w lekcjach wychowawczych prowadzonych przez nauczycieli informatyki oraz szkolnych pedagogów. W trakcie zajęć uczniowie poznali m. in. zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, konsekwencje prawne i psychologiczne cyberprzemocy oraz sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

     W ramach akcji odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów kl. I – III,  starszych grup przedszkolnych oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemieńsku wystawiony przez Teatr Kurtyna z Krakowa pt. „Gadająca niespodzianka”.

   Z kolei uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie na krótki film profilaktyczny dotyczący przeciwdziałania cyberprzemocy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21.03.2019 r. w sali kina. Po prezentacji wszystkich filmów, jury w składzie: p. Magdalena Ciechanowicz – pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień, p.Magdalena Janicka, p. Katarzyna Pater oraz p. Katarzyna Pierzgalska przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych klas IV – VI oraz klas  VII – III G. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła klasa IV a, drugie miejsce zajęła kl. IV b, a trzecie – V c. W kategorii klas VII – IIIG pierwsze miejsce zajęła VII b, drugie VIII b, a trzecie VIII c. Klasy te w nagrodę dostały kupony na pizzę bądź lody. Uczniowie z pozostałych klas otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkości.

            Podsumowaniem akcji było spotkanie p. Katarzyny Pater z rodzicami na temat „Idole z Internetu”,  w trakcie którego rodzice mogli zobaczyć youtuberów, którzy są idolami nastolatków, a także treści często bardzo wulgarne, które są przez nich przekazywane młodym ludziom.

                                                                                                                M. Janicka

Przeczytano: 338 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: