Aktualności

18 października 2019 11:57 | Aktualności

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

    15 października br.  dzięki zaproszeniu Biblioteki Publicznej w Drawnie  mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu z Krzysztofem Piersą. Na spotkanie z pisarzem wybrali się uczniowie klas  klas VIa i  b. Tym razem autor promował swoją książkę dla młodzieży pt. Kosmiczne Bobry i zemsta księżycowej szarańczy”.  Na początku jako terapeuta od uzależnienia komputerowego i jako coach opowiadał jakie zagrożenia niesie granie .Same  gry komputerowe nie są wcielonym złem tego świata, ale korzystając z nich należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu Pan Krzysztof autor książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i, jako ekspert w tej dziedzinie wpływa na zachowania współczesnych graczy.

            Były komputerowy ćpun pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. A także, co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu.

             Zachęcał również młodzież do spełniania swoich marzeń, mówiąc o organizacji swojego czasu, co zawarł w książce Trener marzeń. Sam marzył o pisaniu  książek fantastycznych , a jego dziełem jest książka z serii ,,Kosmiczne Bobry”

            W trakcie spotkania uczniowie byli zainteresowani różnymi tematami, zadawali wiele pytań, na które uzyskiwali pełną odpowiedź.

            Wszystkie tytuły książek  znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej i publicznej.

                                                               Dziękujemy za zaproszenie.

 

                                                                 D. Konopelska,     E. Koziorowska

Przeczytano: 375 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: