Aktualności

07 listopada 2019 11:47 | Aktualności

Dzień Postaci z Bajek

      6 listopada 2019 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który na całym świecie  świętowany jest 5 listopada.

                Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten wyjątkowy dzień w naszej szkole miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki.

            Dzieci przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Uroczystość przygotowały panie z bibliotekarki Dorota Konopelska i Elżbieta Koziorowska. Świętowanie rozpoczęły klasy III a, b i I b,  natomiast drugą grupę tworzyli uczniowie klas IIa, b oraz Ia Bajkowe spotkanie rozpoczęło się korowodem bajkowych postaci, za które przebrały się dzieci. Przy muzyce "Witajcie w naszej bajce" dzieci prezentowały swoje piękne stroje. Podczas zajęć najmłodsi mieli szansę wykazać się znajomością bajek i baśni. Okazało się, że uczniowie doskonale znają ich bohaterów i nie mieli żadnych trudności z ich odgadywaniem.Uczestnicy wysłuchali fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawali postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Układali puzzle, wcielali się w rolę Kopciuszka rozdzielając groch od fasoli. Grali rolę bohaterów Czerwonego Kapturka. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek. Każdej klasie został wręczony dyplom za aktywne uczestnictwo w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Postaci z Bajek oraz egzemplarz baśni do czytania w klasie. Zabawa była bardzo ciekawa, żywa, a dzieci doskonale bawiły się wykazując dużą wiedzę ze znajomości bajek.  

            Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, a dzieci wychodziły z zajęć z uśmiechem na twarzy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom klas I-III za zaangażowanie w przebieg tego święta.

                                                                 Dorota K., Elżbieta K.

Przeczytano: 264 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: