Aktualności

21 grudnia 2019 14:07 | Aktualności

Kiermasz bożonarodzeniowy

Dnia 16.12. br. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Zorganizowała go moja klasa, VIa wraz z rodzicami . Pomysł zrodził się jakiś czas temu. Zaproponowałam swoim uczniom i rodzicom zorganizowanie kiermaszu, w ramach nauki przedsiębiorczości w szkole. Uznałam, że to ciekawy pomysł, bo pokazuje w jaki sposób można szukać środków na konkretny cel. Pomysł spodobał się zarówno uczniom, jak i rodzicom. Przeszliśmy do fazy realizacji. Przygotowaliśmy ręcznie robione zaproszenia, a w między czasie rozdałam uczniom scenariusz przedstawienia bożonarodzeniowego. Przez cały ten okres zaangażowane osoby wykonywały różne ozdoby świąteczne na nasz kiermasz. Z 12 na 13 grudnia podczas nocy w szkole moja klasa miała nocne zajęcia teatralne, podczas których przygotowywaliśmy się do poniedziałkowego występu. Grono rodziców, dziadków i znajomych osób wykonywało ozdoby świąteczne, których ilość oraz różnorodność wzbudziła zachwyt i zaskoczenie.

Finał tych działań miał miejsce 16.12. br. o godz.1700 w Szkole Podstawowej w Drawnie. Przybyłych gości powitaliśmy słodkim poczęstunkiem oraz ciepłymi napojami. Następnie zebrani obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów mojej klasy, VIa. Potem przyszedł czas na licytacje oraz zakup przygotowanych ozdób. Z dumą stwierdzam, że prawie wszystkie ozdoby znalazły właścicieli, z czego bardzo się cieszymy, dochód z kiermaszu przeznaczamy na wyposażenie naszej klasy.

Pragnę z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować:

- przybyłym Gościom- bez Was i Waszych szlachetnych serc ten kiermasz nie miałby racji bytu. Dziękuję Wam z całego serca za Waszą szlachetną postawę, za to, że byliście w ten wieczór z nami.

- Rodzicom i Bliskim moich uczniów , którzy przygotowali ozdoby na kiermasz oraz piekli ciasto- to co przygotowaliście było przepiękne. Dziękuję Wam za ten czas, który poświęciliście, by wytworzyć tak cudowne rzeczy- indywidualne, kreatywne i niepowtarzalne.

- wszystkim moim znajomym, którzy mi pomogli w przygotowaniu tych wyjątkowych ozdób- cieszę się, że mogę na Was liczyć.

I dziękuję Wam, moi uczniowie za zaangażowanie. Wierzę, że zrobiliśmy coś naprawdę wartościowego. Cieszę się, że podczas tego kiermaszu dołożyliśmy się małą cegiełką do akcji charytatywnej zorganizowanej w Kaliszu Pomorskim dla potrzebującego chłopaka. Jedna z ozdób świątecznych została wylicytowana z tym przeznaczeniem. Dziękuję bardzo.

Izabela Kowalczyk

 

Przeczytano: 211 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: