Aktualności

15 marca 2020 19:33 | Aktualności

Dzień dobry


1. Przekazuje Państwu informacje- poradniki otrzymane z ministerstwa dotyczące zdalnego nauczania.
Niżej załącznik- komunikat MEN

2. Pojawiła się również szczególnie ważna informacja (poniżej) dla nauczycieli i uczniów klas ósmych na Twitterze MEN-u na temat materiałów edukacyjnych dotyczących egzaminu ósmoklasisty.
 
Pozdrawiam
Jolanta Fatalska
 
 
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
@MEN_GOV_PL
 
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy od 16.03 na http://cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
 

Dnia 13 marca 2020 17:47 Ministerstwo Edukacji Narodowejnapisał(a):

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.  

W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

  • dziennika elektronicznego,
  • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
  • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Jednocześnie chciałbym podziękować Państwu za wspieranie uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 

Załączniki:

Przeczytano: 227 razy. Wydrukuj|Do góry