Aktualności

01 września 2020 08:37 | Aktualności

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice


           1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. Wiecie już, że pracować będziemy w szczególnych warunkach. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy poradzimy sobie doskonale.
           Chcielibyśmy Was – Drodzy Uczniowie – prosić, abyście od początku nauki zwracali jednak szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów, a także bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Pamiętajcie o tym, aby stosować się do wytycznych sanitarnych, poleceń nauczycieli, starajcie się nie tworzyć większych grup podczas przerw, w stołówce, toaletach, na podwórku. Wtedy, gdy trzeba – załóżcie maseczki.
           W tym roku każda klasa będzie miała na stałe przydzieloną salę lekcyjną – to nowość, do której – mam nadzieję – szybko się wszyscy przyzwyczaimy. Informacje o przydziale klas oraz wiele innych ważnych treści zostały przesłane na konta Wasze i Rodziców w e-dzienniku.

           Wasi nauczyciele i wychowawcy chcieliby Was zobaczyć. Ich praca od marca do czerwca miała zupełnie inny, nowy, zdalny charakter. Jako Wasi pedagodzy, nie wyobrażamy sobie jednak szkoły bez uczniów. Chcemy wrócić do normalnych warunków pracy.
           W tym roku szkolnym witamy w naszej szkole pierwszoklasistów. Z pewnością szybko przyzwyczają się do nowego budynku, nowych wychowawców – Pani Mirki i Pani  Wiktorii oraz pozostałych nauczycieli.

           Początek września 2020/2021 to również nowe doświadczenia dla uczniów byłych klas IIIa i IIIb, którzy teraz tworzyć będą jedną klasę IVa. Z wychowawczynią Panią Anią pokonacie trudy adaptacji do nowych warunków.
           Ostatni rok nauki rozpoczynają uczniowie klas VIII. Dla Was ten rok szkolny zakończy się bardzo dorosłymi wyborami i dużą odpowiedzialnością – staniecie przed wyborami szkół ponadpodstawowych, a w dniach od 25 do 27 maja będziecie pisali egzamin ósmoklasisty. Jesteśmy przekonani, że zarówno z dokonanego wyboru oraz wyniku egzaminu będziecie zadowoleni – możecie liczyć przecież na pomoc swoich wychowawców nauczycieli, pedagogów i dyrekcji szkoły.
           Dzień 1 września, oprócz rozpoczęcia roku szkolnego, to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej – w tym roku już 81. Poświęćmy dziś kilka chwil na upamiętnienie tego wydarzenia, a zwłaszcza tych bohaterów, którzy wtedy chwycili za broń i oddali życie za wolność swojej ojczyzny.

          Na koniec życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz rodzicom, aby nowy rok szkolny 2020/2021 odbył się jak najbardziej zwyczajnie.

 

Jolanta Fatalska i Aneta Dzierbun

Przeczytano: 80 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: