Aktualności

23 października 2013 16:19 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

       Dzień Edukacji Narodowej       

 

               Dnia 11 października w Drawieńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Drawnie.

Impreza rozpoczęła się Marszem Radeckiego, który wykonali uczniowie koła muzycznego grając na instrumentach perkusyjnych.

Uczestnicy Koła teatralnego zaczerpnęli pomysł z amerykańskiej Gali wręczania filmowych Oskarów i przygotowali dla nauczycieli Tytuły Honorowe. Każdy nauczyciel uczący w naszej Szkole został nominowany w określonej kategorii nauczycielskiej i otrzymał dyplom, książeczkę z życzeniami oraz różę.  Konferansjer w imieniu uczniów podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę, wskazówki, dobry przykład i słowa otuchy. Jednocześnie złożył gorące życzenia: wytrwałości i cierpliwości, zadowolenia i satysfakcji z pracy, powodzenia w życiu prywatnym oraz sukcesów w działalności zawodowej. Na zakończenie gali uczestnicy koła muzycznego zaprezentowali taniec Waka, Waka.

            Nasi uczniowie  innym programem artystycznym uświetnili również popołudniową uroczystość z okazji DEN, na którą na zaproszenie Burmistrza Drawna przybyli pracownicy i nauczyciele wszystkich placówek oświatowych z gminy Drawno. Tym razem uczniowie rozpoczęli występ przedstawieniem charakterystycznych nauczycielskich osobowości, a wiemy, że w szkole jest ich wiele. Następnie odbył się  koncert życzeń. Mali aktorzy zaprezentowali gościom kilka utworów, a do każdego z nich dołączyli krótką dedykację. Uczestnicy koła muzycznego i tym razem zagrali na instrumentach perkusyjnych oraz zatańczyli dla gości. Po występie naszych uczniów odbyło się wręczanie pracownikom oświaty  okolicznościowych nagród oraz składanie życzeń.

Przeczytano: 1781 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy: